Strieborné detské náušnice

Strieborné náušničky budú vynikať na uškách vašej dcérky, a to najmä ak vyberiete hrubšie pretože svetlá farba o čosi viac láka pozornosť. Na výber máte nielen jemné tvary pre dojčatá osadené so zirkónom alebo perlou, ale aj netradičné moderné náušnice s typicky detským motívom pre trošku staršie dieťa.

 strieborné detské náušnice CutieStriebro je ušľachtilý spotrebný kov ktorý sa používa dokonca už od staroveku. Pre lesklú bielu farbu našlo svoje uplatnenie vo výrobe šperkov. Dlho predtým bolo striebro používané na rozličné účely, napríklad ako dezinfekčný prostriedok alebo antibiotikum. Dodnes sa ešte striebria niektoré zrkadlá a termosky.

Tento kov je dobrou alternatívou za zlato. Jeho výhodou je nielen dlhá trvácnosť, pevnosť a odolnosť, ale aj cenová dostupnosť. Výrobky zo striebra sú obvykle lacnejšie pri porovnaní s tými zo zlata. Aj tu ale platí, že radšej kvalitnejšie striebro za trochu viac peňazí, než lacnejší model ktorý v skutočnosti ani nemusí byť tak kvalitný.

Problémom je pri strieborných šperkoch jedine oxidácia – časom sa môžu zmeniť a sfarbiť to tmavších odtieňov. Najnovšie sa však hotový výrobok upravuje rhodiovaním, teda povrchovou úpravou ktorá zabraňuje oxidácii. Navyše práve rhodiovanie robí šperk mechanicky odolnejším.

Detské náušničky zo striebra budú vyžadovať podobnú starostlivosť ako akýkoľvek iný šperk. Doma ich ľahko očistíte čističom striebra alebo špeciálnou vatou určenou na striebro. Nezabúdajte, že je vhodné oddelené skladovanie (každý strieborný šperk zvlášť). Občas nechajte náušničky ošetriť v klenotníctve ultrazvukom aby sa im navrátil lesk.


Slovensky Česky

Prepichnutie ušiek je často diskutovaná téma. Kým v niektorých krajinách zvažujú prepichnutie uší a mnohí rodičia k tomu pristúpia až keď dieťa dovŕši školský vek, u nás sa prepichovanie alebo nastreľovanie náušníc robí ešte skôr.

Čo radia odborníci?
Prečítajte si kedy a ako dať prepichnúť ušká.