Diamantové detské náušnice

Detské náušničky s diamantmi sú symbolom klasického vkusu a štýlu, zosobňujú eleganciu, trvácnosť a budú zárukou kvality. Diamant zostáva krásny aj po desaťročia, takže zostanú na pamiatku pre ďalšie generácie. Možno aj vy máte kdesi odložený prsteň po vašej starej matke ktorý je osadený diamantom a stále vyzerá ako nový.

Diamant je najtvrdší kameň na našej Zemi. Vyznačuje sa vysokou disperzitou svetla – láme ho na rôzne dúhové farby. Nemusí byť teda vôbec sfarbený a aj napriek tomu priláka pohľady a získa obdiv. Dá sa dobre leštiť vďaka svojej tvrdosti a je mimoriadne odolný voči poškriabaniu. Dá sa povedať, že ho poškodí iba otrenie o iný diamant. A aby toho nebolo málo je navyše aj metastabilný čo znamená, že by sa za normálnych okolností rozložil na grafit za mimoriadne dlhý čas.

Diamanty sa vyskytujú v rôznych priehľadných odtieňoch, no v dôsledku prímesí alebo poruchami v štruktúre môžu byť sivé, modré, žlté, oranžové, červené, zelené, ružové, hnedé alebo aj čierne. Náušničky sú tak ešte viac žiarivejšie a vy si môžete vybrať zo širokej škály farieb aby čo najviac vynikli na vašej dcérke.

Diamantové detské náušnicePri výbere náušníc berte do úvahy bezpečnosť. Diamant musí byť pevne osadený a zapínanie by malo byť na „cvaknutie“ aby dieťatku nevypadli z uší pri spaní alebo hraní sa. Predsa len ich bude dieťa nosiť od niekoľkých mesiacov až po školský vek.

Starostlivosť je o diamantové náušničky praktická a vyplýva z povahy samotných diamantov. Síce tento kameň odpudzuje vodu na druhej strane akoby priťahoval tuk čiže sa stačí zopárkrát dotknúť a zostanú stopy po rukách. Domáce čistenie urobte liehom nakvapkaným na papierovú kuchynskú utierku. niektoré gazdinky odporúčajú vložiť náušničky na krátky čas do prevarenej vody so saponátom na riad. Profesionálne čistenie prebehne v zlatníctve pomocou ultrazvuku. Ak sa náušničky prestanú na nejaký čas nosiť odložte ich no vrecúška z textílie.


Slovensky Česky

Prepichnutie ušiek je často diskutovaná téma. Kým v niektorých krajinách zvažujú prepichnutie uší a mnohí rodičia k tomu pristúpia až keď dieťa dovŕši školský vek, u nás sa prepichovanie alebo nastreľovanie náušníc robí ešte skôr.

Čo radia odborníci?
Prečítajte si kedy a ako dať prepichnúť ušká.