Zlaté detské náušnice

Prvé detské náušničky boli vyrobené práve zo zlata a dávali sa dievčatkám hneď po prepichnutí ušiek. Aj napriek tomu, že náušnice z bieleho zlata sú za posledné roky o čosi modernejšie, žlté zlato ostalo tradičnou voľbou mnohých rodičov. Elegantne a honosne pôsobí aj ružové, žlté či červené zlato ktoré deťom mimoriadne pristane. Navyše zlato zostáva stále najpoužívanejším materiálom pre detské náušnice aj zo zdravotných dôvodov – neoxiduje, nie sú naň alergie a neuvoľňuje žiadne niklové soli.

Pri kúpe náušničiek pre vašu malú princeznú dbajte najmä na bezpečnosť a kvalitu. Náušnice by mali byť z čo možno najkvalitnejšieho zlata s minimom použitých prímesí. Rozhodne sú najlepšou voľbou náušničky s bezpečnostným zapínaním aby dieťatku nevypadli napríklad pri spaní alebo hraní. Pokiaľ premýšľate nad kamienkom voľte taký, ktorý bude pevne osadený pretože vypadnutie perly alebo diamantu môže dieťa lákať k tomu, aby ho vzalo do úst a prehltlo.

Starostlivosť o zlaté náušnice nie je vôbec zložitá alebo náročná. Lesk sa opäť vráti po preleštení vatou určenou na šperky. Použiť môžete aj handričku navlhčenú čistidlom určeným na šperky. Taktiež máte možnosť nechať zlato z času načas prečistiť v zlatníctve.

A Prečo práve zlato? Zlato je vzácny kov ktorý je chemicky veľmi stabilný. Rýdze zlato je mäkké a zároveň veľmi ťažké. Všetky tieto vlastnosti ho predurčili na to, aby sa z neho stal ideálny materiál pre výrobu šperkov (a kedysi aj platidiel). Dlhá história prezrádza, že bolo vždy symbolom bohatstva a zárukou sily. Prvé použitie zlata ako materiálu pre šperky bolo na východe kde sa náhrdelníky z tohto kovu našli v hrobke kráľovnej Zer.


Slovensky Česky

Prepichnutie ušiek je často diskutovaná téma. Kým v niektorých krajinách zvažujú prepichnutie uší a mnohí rodičia k tomu pristúpia až keď dieťa dovŕši školský vek, u nás sa prepichovanie alebo nastreľovanie náušníc robí ešte skôr.

Čo radia odborníci?
Prečítajte si kedy a ako dať prepichnúť ušká.