Detské náušnice so zirkónmi

Detské náušnice so zirkónmiZirkón je umelo vyrábaný minerál, nerast ktorý sa nápadne podobá na diamant; práve vďaka tomu kraľuje šperkom a je čoraz viac používaný v prsteňoch alebo náušniciach. Je trvácnykrásne lomí svetlo. V stredoveku bol považovaný za kameň múdrosti a verilo sa, že ochraňuje svojho nositeľa pred zlými duchmi alebo snami. Údajne tiež prebúdzal chuť do jedla a podľa niektorých kmeňov spevňoval nervy.

Ako je už spomenuté hneď na začiatku, zirkón sa svojím tvarom, farbou a disperzitou svetla podobná diamantu čo znamená, že je jeho efektnou náhradou. Čistý neupravený zirkón je bezfarebný, ale pri úpravách sú používané rozličné prímesi vďaka čomu vzniká modrý, červený, žltý, zelený, hnedý či fialový zirkón podľa potrieb výrobcu. Náušničky sú tak farebné a vynikajú na uškách detí.

Detské Náušnice  so zirkónmi budú pravdepodobne cenovo dostupnejšie. Najčastejšie sa vsádza do náušničiek z chirurgickej ocele alebo zo striebra, niekde však nájdeme aj zlaté. Je teda len na vás ktorému prevedeniu dáte prednosť pretože sa bude najmä väčší zirkón vynímať na ktoromkoľvek povrchu. Opatrní buďte iba pri bezpečnosti – vyberte náušničky na klasické zatváracie zapínanie a dobre prezrite osadenie kamienka.

 Zirkón má oproti diamantu menšiu nevýhodu – je mäkší. Táto nevýhoda sa však netýka náušníc, skôr sa prejaví pri každodennom nosení prsteňa. Na ruke má viac príležitostí ošúchať sa o iné, ešte tvrdšie predmety. Náušnice sa na ušiach nemajú kde „obiť“, a detské už vôbec nie. Preto sa niet čoho báť, zirkón si na náušničkách pre deti zachováva svoj tvar a krásu.

Starostlivosť je o tieto detské náušnice veľmi jednoduchá, dokonca by sa dalo tvrdiť, že spomedzi všetkých šperkov najjednoduchšia. Viete ich pekne vyleštiť aj doma bez námahy alebo časovej náročnosti. Zirkón stráca svoj lesk najmä pri dotyku takže postačí, ak ich preleštíte vatou určenou na striebro, prípadne ich bez obáv umyte handričkou vymáčanou v saponáte.


Slovensky Česky

Prepichnutie ušiek je často diskutovaná téma. Kým v niektorých krajinách zvažujú prepichnutie uší a mnohí rodičia k tomu pristúpia až keď dieťa dovŕši školský vek, u nás sa prepichovanie alebo nastreľovanie náušníc robí ešte skôr.

Čo radia odborníci?
Prečítajte si kedy a ako dať prepichnúť ušká.